Dropbox Nedir ? Nasıl Kullanılır? | Trendoloji

Dropbox Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Öncelikle nedir bu Dropbox?

İnsanlar artık her şeyi hazır olsun istiyor. Evimde , cebimde kısaca her yerde ulaşayım istiyor. . Bu yüzden Dropbox imdadına yetişiyor. Flash bellek , taşınabilir disk gibi taşımanıza gerek yok. Sadece internet bağlantınızın olması yetiyor.

Dropbox ile ücretsiz olarak 2 gb dosya paylaşabilirsiniz. Önce Dropbox’a girip üye oluyoruz daha sonra ufak bir dosyayı indiriyoruz ve kuruyoruz. Bu sayede senkronize oluyor ve müziklerinizi , dosyalarınızı , sunularınızı istediğiniz kişiler ile paylaşabiliyoruz.

dropbox

Dropbox’un Windows , Linux , Mac OS , Android ,  İphone gibi mobil uygulamaları sitede mevcut.

Dropbox artık hemen hemen tüm kullanıcıların bildiği tanıdığı bir bulut dosya yükleme platformu oldu. Akıllı telefonlardaki uygulamaları sayesinde telefonumuzdaki dosyaları veya resimleri de kolay bir şekilde yedekleyebiliyoruz. İndirme yaparken herhangi bir sınırlamaya tabi olmaması ise bu platformu cezbedici yapan özelliklerinden sadece bir tanesi.

Onlarca alternatifi olmasına rağmen bana göre en sağlam sitedir kendileri.Oluşturduğumuz içeriklere eklememiz gereken dosyaları gönül rahatlığıyla yükleyebileceğimiz, uzun süreler boyunca saklayabileceğimiz bir platformdur.

Dropbox size ilk başta ücretsiz olarak 2GB alan veriyor. Ayrıca sitede referans uygulaması da mevcut. Referans başı 500 MB saklama alanı elde ediyorsunuz . Örneğin 4 kişiyi referansınızla kayıt ettiğiniz takdirde 2GB saklama alanı daha elde edeceksiniz.Bu şekilde en fazla 16 GB’ a kadar saklama alanına sahip olabilirsiniz.

Ben bu tür işlerle uğraşamam derseniz Ücretli bir şekilde 100GB Saklama alanı, 250GB saklama alanı veya 500 GB saklama alanı planlarından birini seçebilir , kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki link benim referans kodumu içermektedir. Dilerseniz arama motorundan uygulamanın ismini yazarak referanssız bir şekilde üye olabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayın.